Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-05-2022 15:09:59

“TEŞKİLAT AKADEMİSİ MAHALLE” AMASYA EĞİTİM PROGRAMI YAPILDI.

Ak parti Ar-Ge Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen " teşkilat akademisi mahalle " Amasya programı Amasya üniversitesi konferans salonunda yapıldı.

Konferansa İl Başkanı Ekrem Toto, Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatçı, Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, İl Genel meclis Başkanı Zeki Erarslan, İlçe Başkanları, Kadın Kolları Başkanları, Gençlik Kolları Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti Teşkilatın yanında mahalle ve köy temsilcileri katıldılar.

Konuşmacı olarak Tarkan Zengin (Etkili İletişim) Yusuf Alabarda ( Siyasal İletişim ve Yeni Medya) Konya Milletvekilimiz Halil Etyemez ( Teşkilatçılık Tecrübe Paylaşımı) ve Abdurrahman Uzun'da ( Motivasyon ) katıldılar.

Teşkilat Akademisi mahallenin açılış konuşmasını

İl Başkanı Ekrem Toto yaptı...

"Toto konuşmasında; Değerli Hocam, Değerli Rektör Yardımcımız, teşkilatımızın değerli ilçe başkanlarım, kadın kolları başkanlarım, gençlik kolları başkanlarım, il genel meclis üyelerim, belediye meclis üyelerim, değerli belediye başkanlarım, basınımızın değerli mensupları, bir davanın yolculuğunu beraber yaptığımız sevgili kardeşlerim bayanlarımız ve erkek üyelerimiz dava arkadaşlarımız hepinize sevgi saygı ve hürmetle selamlıyorum

Değerli dava arkadaşlarım öncelikler bizi yaran yaşatan her türlü ihtiyacımızı karşılıksız veren yüce rabbimize hamd ve sena ediyor ve bize hayatımıza örnek olacak yaşantımızı ayarlayacağımız yüce kuranı ve sevgili peygamberimizi ( s.a.v.) Göndererek bizim hayat görüşümüzü , dünya görüşümüzü oluşturan yüce rabbime tekrar hamd ve sena ediyorum.

Değerli dava arkadaşlarım biz sadece parti değiliz biz bir davanın insanlık mücadelesinin görünen neferleriyiz. Bu davada bize öncülük eden başta rehberimiz peygamber efendimiz (s.a.v.) Ondan sonra bu yolun kutlu yolcusu olmaktan gurur duyduğumuzu ifade ediyorum. 1500 yıl evvel orta çağın karanlığında Arabistan çöllerinde vahşetin ve her türlü cinayetlerin kol gezdiği bir dönemde dünyaya umutlarıyla ışık saçan sevgili peygamberimiz (s.a.v) onun gösterdiği bu kutlu yolda yıllara yürüyen ecdadımızı rahmetle minnetle anıyorum.

İlk İslam medeniyeti olan Endülüs'ten Abbasîlerden yaşadığımız İslam medeniyetinin altın çağlarını bize yaşatan Selçuklu döneminden Osmanlı dönemindeki tüm ecdatlarımızdan rahmetle minnetle anmak istiyorum.

Değerli arkadaşlarım; İslamiyet sadece bir din ibadet anlayışı üzerinde değil, prensipler zinciri değildir. İslamiyet her yaşantısını A'dan Z'ye organize eden dünyada huzur ve mutluluk için insanların huzurunu ve birlikte yaşamını sağlamak için gönderilmiş bir emirler manzumesidir. Biz bu ahlak anlayışımızı sürdürdüğümüz müddetçe dünyaya örnek olduk. Mazlum milletlerin Hristiyan âlemlerin ve diğer âlemlerin özgürlük alanların daraltıldığı sıkıntılı dönemlerden hep imdadına ecdadımız yetişti.

Tarihimizi düzgün okuduğumuz zaman bunları her türlü yerde göreceğiz. Görüyoruz. Bunları şimdi niye söylüyorum biliyor musunuz değerli arkadaşlar biz insanlık tarihine gerçekten huzur ve mutluluğu getirecek tek yoluz. Bizim yolumuz doğru yoldur. Hakiki yoldur, biz bu anlayıştan uzaklaştığımız zaman maalesef bazı ülkelerin gerisinde kalıyoruz. Bu anlayışa sahip olduğumuz zaman dünyaya örnek oluyoruz. İşte Selçuklu medeniyeti, Osmanlı medeniyeti 600 yıl dünyaya ışık saçan bir medeniyettir. Bunun altını dolduran İslam ahlak ve kültür İslam medeniyetidir.

Sevgili arkadaşlarım; cumhuriyet dönemi ile beraber üzülerek söyleyeyim Tanzimatçıların aşırı batı hayranlığı bu arada bizim de hatamız bilim ve teknoloji gerektiği kadar önem verememiz dolayısıyla ülkemiz Osmanlı'nın son döneminde ciddi sıkıntılar yaşamış ve bu sıkıntılar dolayısıyla bugün ki günlere benzer şekilde başta ahlak anlayışını mahveden kültürlenen garptan bir takım Tanzimatçıların üzülerek söyleyeyim Osmanlı medeniyetinin yıkılmasını ilk ateşini yaktılar. Bunun üzerine yüce cenab-ı Allah'ım bize yine bir fırsat tanıdı. Mustafa Kemal'in önderleriyle vatan ve millet sevgisi ile dolu insanımız kahraman Anadolu insanı Çanakkale zaferi ile, kurtuluş harbi ile yeni bir medeniyetin ilk başlangıcını yaptı. Bu arada durgun bir dönem geçirdik yani batının garbın ve yok sayılmış İslam medeniyeti arasındaki bu farklı görüşler dolayısıyla gerçekten sıkıntılı bir dönem geçirdik bunun sonucunda ilk demokraside girişim 1945 yıllarından sonra Adnan Menderesle beraber başladı. Ve yeniden kendi medeniyetimize ve kendi özümüze dönme hayatımız başladı. Bu dönemde inanın o dönemi yaşayan babalarımız dedelerimiz vardır. Sorun milletimiz bir nefes aldı. İşte bu bizim ahlak anlayışımıza geri dönümüzün ilk ışıklarıydı. Ve bunun peşinden rahmetli Erbakan'la rahmetli Özal'dan sonra biraz daha alanlarımız genişledi. Rahatlık ve ondan sonra bir güneş daha doğdu.

2002 yıllarında bizim Cumhurbaşkanımız, Asrın vicdanı, dünya mazlumların tek kahramanı Recep Tayyip Erdoğan olarak siyasi hayata atılması ile birlikte tüm mazlumlara yeniden bir ışık yeniden umut oldu. Sevgili arkadaşlarım aslımıza döndüğümüz zaman gerçek değerimize sahip çıktığımız zaman bu sıkıntılı günlerden inanın yine kurtulacağız.

2002 ile başlayan ve bu süreç 2018-19 yıllarında hafif bir sıkıntıya girdi. Son 1,2 yıldır hafif bir sıkıntı yaşıyoruz. Bunun bir sebebi bizim ve partimizin içerisindeki hafif zafer sarhoşluğudur. Tüm samimiyetimle bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Ama asıl sebep sizde biliyorsunuz ki iki yıl pandemiyi süreci yaşadık. Dünyada üretim azaldı. Dünya ticaretinde birtakım rekabetler kızıştı. Amerika, Rusya ve Çin'in arasındaki ekonomik savaş dolayısıyla gerçekten 1 liralık mal dünya borsasında 4 lira oldu. Yani bunun bizim ülkemizle bir alakası yok. Allah'tan başımız da böyle bir Cumhurbaşkanımız var, böyle bir vicdan sahibi büyüğümüz var onun sayesinde pandemi ile dünyada en az sıkıntı ile atlatan ülke olduk. Bunu hep beraber yaşadık. Canımız emniyette değilken Allah'a çok şükür ciddi bir sağlık mücadelesi ile en az kayıpla bunu atlattık. Şimdi bu dünyadaki bilek güreşi dolayısıyla meydana gelen enflasyon ve bunun meydana getirdiği hayat pahalılığıyla mücadelede bizim rehberimiz, önderimiz, güvendiğimiz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile dünya da bunu en az zayiatla atlatan ülke olacağız. Biz ona güveniyoruz, onun yolundan devam etmek istiyoruz. 2023 seçimlerine bir yıl gibi kısa bir süre kaldı. Bu güvenle, bu aşkla, bu heyecanla tüm desteğimizi, bir yılımızı vereceğiz. Enerjimizin büyük bir bölümünü onun için harcayacağız. İnşallah yeni bir İslam medeniyetini ve yeni bir Türk medeniyetini dünyaya tanıtacağız. Bu duygularla, bu anlayışla olduğumuzun bilincindeyiz. 2023 seçimlerine emek vererek kazanacağız ve bu arzumuza ulaşacağız. Bu toplantının yapılmasında emeği geçen Ar-Ge ve Eğitim Başkanı ve Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şen'e teşekkürlerimi sunarım. Bu duygularla hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Değerli konuklarımıza tekrar hoş geldiniz diyorum. Allah'a emanet olun diyorum."

Dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.